niedziela, 30 września 2012

Himalaya Herbals - odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów

Dziś mam dla Was recenzję produktu do włosów, który niedawno zdenkowałam :) Będzie to:

Himalaya Herbals, Hair Detangler & Conditioner


Himalaya Herbals to firma wywodząca się z Indii. Ich cechą charakterystyczną jest wykorzystanie naturalnych ekstraktów w swoich produktach, jak twierdzą, wykorzystują naturalne składniki i rośliny regionu himalajskiego. Ich kosmetyki nie są zbyt znane w Polsce, ja spotykałam je jedynie w niektórych aptekach i sklepach zielarskich, są oczywiście również dostępne w sklepach internetowych.

Odżywka zaciekawiła mnie tym, że na samej górze składu ma naturalne ekstrakty - z lilii wodnej oraz hibiskusa. Ma również bardzo ładny, delikatny kwiatowy zapach. Poza tym poszukiwałam czegoś lekkiego, co głównie miałoby pomóc w rozczesaniu moich długich włosów, które szczególnie po myciu potrafią się nieźle splątać. Nie oczekiwałam cudów, od głębszego nawilżania i pielęgnacji włosów mam maskę czy też inne silniej działające specyfiki. Wg mnie odżywka powinna przede wszystkim pomóc w rozczesaniu włosów, lekko je wygładzić, żeby po myciu nie było efektu siana oraz nie może obciążać. Mile widziany przyjemny zapach.
Ta odżywka w większości spełniła moje oczekiwania, choć mogłoby być lepiej. Nieco ułatwia rozczesywanie, chociaż zauważyłam, że to bardziej zależy od szamponu - np, gdy stosowałam szampon przeciwłupieżowy, który z natury trochę przesusza i plącze włosy, odżywka średnio sobie radziła. Gdy zastosowałam mój ukochany szampon rumiankowy z Klorane, po którym odżywka nie jest szczególnie potrzebna, było super. A więc sądzę, że sama odżywka niewiele tutaj zdziałała i mogłoby być lepiej.
Trzeba jednak przyznać, że bardzo przyjemnie pachnie i zapobiega elektryzowaniu się włosów. Nie obciąża, ale trzeba uważać z jej ilością, większa ilość potrafi zafundować nam przyklapnięte włosy pod koniec dnia. Jest dosyć gęsta, ma konsystencję kremu, prawie jak maski Biovaxu, jest wydajna.

Czy kupię ponownie i czy polecam? Myślę, że może się sprawdzić na włosach niewymagających lub gdy stosujemy dobry, nie plączący włosów szampon. Chyba jednak nie można polecać kosmetyku, który po prostu nie szkodzi, a tak naprawdę prawie w niczym nam nie pomaga. A więc - ja sama na pewno nie kupię ponownie, jeśli odżywka Was ciekawi, można wypróbować, nie zaszkodzi, ale nie polecałabym jej osobom, które jednak czegoś od odżywki oczekują ;)

Cena: ok 14 zł

1 komentarz :