środa, 27 marca 2013

The Versatile Blogger Award

Niedawno zostałam nominowana przez 2 blogerki, za co bardzo im obu dziękuję :)
oraz 


Zasady:
1. Osoba nominowana pokazuje nagrodę u siebie na blogu.
2. Dziękuje nominującemu blogerowi na jego blogu.
3. Nominowany ujawnia 7 faktów o sobie :)
4. Należy nominować kolejnych 15 blogerów.
5. Informujemy nominowanych blogerów na ich blogach :)
Hmm, 7 faktów o mnie...Niedawno robiłam tag o moich dziwactwach kosmetycznych, a teraz znowu muszę zdradzać Wam sekrety :D

A więc do roboty:
1. Choć bardzo lubię próbować nowych rzeczy, podróżować, zmienić czasem otoczenie, to w przypadku takiego zwykłego, "codziennego" życia muszę mieć wszystko poukładane, spokojne stabilne. Jeśli w moim życiu jest za dużo zmian, coś jest niepewne, nie mogę spokojnie zaplanować co będzie za miesiąc czy dwa, to panikuję, czuję się źle, nie mogę na niczym skupić. Z drugiej strony nie cierpię nudy ,muszę od czasu do czasu gdzieś wyjechać, zrobić coś nowego, poznać nowych ludzi. Jednocześnie moje życie prywatne, mieszkanie, szkoła, praca, muszą być bardo stabilne i uporządkowane. Nie ma to sensu, wiem :P

2. Jeśli już znajdę sobie jakieś hobby, czymś się zainteresuję, to na dobre. Jestem przeciwieństwem słomianego zapału, gdy np. zainteresowałam się kuchnią azjatycką, po pewnym czasie potrafiłam ugotować mnóstwo potraw a moja kuchnia pełna była egzotycznych przypraw...i tak jest z resztą do dziś ;)

3. Uwielbiam czytać, pisać przeróżne rzeczy, ale moja zdolność do skupienia uwagi jest naprawdę kiepska i jest z nią coraz gorzej...Będąc jeszcze w liceum potrafiłam usiąść z książką i czytać przez 3-4 godziny, albo nawet cały dzień z małymi przerwami na jedzenie, teraz czytam przez 20 minut, przerwa na internet, czytam przez 10 minut, przerwa na herbatę, kolejne kilka minut czytania, przerwa na jedzenie/telefon/coś innego...Sama nie wiem, dlaczego tak jest :(

4. Nie potrafię spać w miejscu publicznym, nawet gdy lecę samolotem czy jadę autobusem całą noc. Nie zmrużę oka ani na minutę. Mogę zamknąć oczy, odpoczywać, ale nie czuję się na tyle komfortowo i bezpiecznie, żeby zasnąć, nawet, jeśli podróżuję z bliską osobą i nie ma obaw, że ktoś np. ukradnie mi torbę albo że przegapię swój przystanek. Po prostu jestem zbyt podekscytowana podróżą i nie czuję się komfortowo w obecności tylu obcych osób, do tego nigdy nie umiałam spać na siedząco. Potrzebuję łóżka, kołdry i zamkniętej przestrzeni ;)

5.  Jeśli jesteśmy już w temacie podróży, to lubię wszelkie środki transportu. Mówiąc "lubię podróżować" mam też na myśli to, że lubię jeździć pociągami, latać itp. Oczywiście wyłączam z tego zatłoczone pociągi czy autobusy, jakieś wyjątkowo niekomfortowe warunki. Jeśli jednak nie ma tłumów, a ja mam swoje miejsce, najlepiej przy oknie, dobrą książkę, muzykę i coś do przegryzienia, to uwielbiam takie podróże i mogę nawet spędzić 7-8 godzin w pociągu czy samolocie bez narzekania :) 

6. Nienawidzę wybierania się na zakupy w celu znalezienia jednej, konkretnej rzeczy, np. żakietu. Wiadomo, że wtedy go nie znajdę, nachodzę się i najeżdżę po całym mieście, wymęczę, zirytuję...Uwielbiam za to takie spontaniczne wyprawy, gdy idę sobie do sklepu tak po prostu, po drodze do jakiegoś innego miejsca - wtedy zawsze upoluję coś ładnego i to jeszcze w promocji :) Lubię też iść na zakupy nie mając konkretnego celu w głowie, tylko po prostu "jak trafi się coś fajnego, to kupię". 

7. Jak się domyślacie - uwielbiam kosmetyki a więc również lubię o nich rozmawiać. Bardzo żałuję, że nie mam i w sumie nigdy nie miałam dobrej przyjaciółki, z którą mogłabym usiąść i pogadać o nowinkach kosmetycznych, poprzeglądać kosmetyki, pójść razem na zakupy kosmetyczne...Nie wiem dlaczego, ale wszystkie moje znajome na studiach albo naprawdę kompletnie się tym nie interesowały, albo przybierały pozę w stylu "intelektualistka, wykształcona kobieta nie interesuje się takimi rzeczami, tylko pustaki o tym rozmawiają". Za to teraz po wyjeździe do Niemiec w sumie nie mam jeszcze za wielu znajomych :( Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni!  

Nominuję każdego, kto ma ochotę wziąć udział w zabawie :)
Wiele dziewczyn już odpowiadało na ten Tag, nie chciałabym więć nominować kogoś po raz kolejny...A więc zapraszam wszystkich! :)

7 komentarzy :

 1. Punkty 4 i 5 to jakbym czytała o sobie, nie ma mowy o śnie w miejscu publicznym, sama nie wiem skąd to się bierze. A jeśli chodzi o środki transportu to ja jestem fanką komunikacji miejskiej, lubię patrzeć przez okno na miasto:)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam tak samo jak opisałaś w 4 punkcie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja mogę spać w każdym środku transportu ;p Tylko usiądę i poczuję, że się rusza, to oczy momentalnie robią mi się śpiące ;p I najlepiej się wysypiam wtedy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też lubię podróżować :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Utożsamiam się z Twoim punktem 5. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 3 - mam tak samo, tak mnie to denerwuje... :P

  OdpowiedzUsuń