piątek, 6 września 2013

polecane kanały Youtube, czyli co ogląda Kirei, gdy nie czyta blogów ;)

Jesteście stricte blogerkami, czy też może tak jak ja lubicie nie tylko poczytać o kosmetycznych skarbach, ale i o nich posłuchać i obejrzeć je w akcji? :) Jeśli należycie do tej drugiej grupy, to zapraszam. Pojawią się nie tylko kosmetyczne vlogerki, ale i inne, wg. mnie interesujące kanały YT.

Kanały  polskojęzyczne

1. Dem w InternetachDem prezentuje humor, który nie każdemu musi się podobać. Ja jednak uwielbiam jego ironiczne teksty, genialne miny, oraz specyficzny styl. Trudno w ogóle opisać o co chodzi w tym kanale - są to po prostu filmiki na różne tematy, większość z nich stanowi cykl "Ogarnij się", czyli coś w stylu "Dem radzi, jak żyć". Trzeba zobaczyć, żeby się przekonać o co chodzi i z góry mówię - to nie dla osób, które biorą wszystko na serio i których wszystko obraża. Do Dema trzeba podejść z przymrużeniem oka i przy okazji - dystansem do samego siebie ;)


2. Panna Joanna MakeUp

 
Nie jest to na pewno nowy ani szczególnie mało znany kanał. Ja jednak odkryłam Joannę dość niedawno i z filmiku na filmik coraz bardziej ją lubię - za naturalność, pozytywną energię, to, że pokazuje ciekawe kosmetyki i ma też interesujące vlogi na tematy niekosmetyczne. Polecam :)

Kanały anglojęzyczne


1. Eugenie KitchenTym razem dla odmiany kanał kulinarny, prowadzony przez sympatyczną Azjatkę, która studiowała sztukę gotowania we Francji. Podaje przepisy głównie na desery, ale czasem też proste dania czy przystawki. W prosty sposób wyjaśnia, jak stworzyć te cuda i co lubię - nie podaje przepisów na dania czy ciasta niemożliwe do wykonania w przeciętnych warunkach. W większości składniki są łatwo dostępne i nie potrzeba zaawansowanego sprzętu, a efekty - nieziemskie :)

2. Kandle Kitten


Jako że moja wosko-mania ostatnio przybiera na sile, zdarza mi się oglądać filmiki, gdzie ludzie dzielą się swoimi wrażeniami na temat przeróżnych zapachów Yankee i pokazują swoje zdobycze. 
Ten kanał lubię przede wszystkim za osobowość prowadzącej - jest sympatyczna, ciepła i chce się jej słuchać, choć jej samej nie widzimy. Do tego przedstawia głównie woski (czyli mamy coś wspólnego) i robi osobne filmiki na temat poszczególnych zapachów. Warto zajrzeć choćby po to, żeby posłuchać kilkuminutowej recenzji na temat interesującego nas zapachu :)

3. Bronny Loves You


Kolejna maniaczka YC :) Tym razem jest to Brytyjka z pasją do YC i w dodatku pracująca w ich sklepie. Jej kanał to mix świecowo-urodowy, przyjemnie się jej słucha i nie ma tej dzikiej zazdrości o niedostępne u nas zapachy, jak to czasem bywa w przypadku oglądania amerykańskich Youtubowiczek ;)


Kanały niemieckojęzyczne


1. DijanaTym razem kanał ściśle urodowy. Dijana jest śliczną i przesympatyczną dziewczyną mieszkającą w Niemczech (nie jest Niemką, ale mówi idealnym niemieckim), jest bardzo naturalna i ciepła. Dla tych, które lubią kanały urodowe - to jeden z lepszych :)

2. Yankee Candle Passion

 

Kolejny kanał poświęcony YC (powoli zaczynacie rozumieć, jak bardzo mnie wzięło... ;)), tym razem po niemiecku. Prowadząca kanał ma jeszcze większego świra niż ja, ponieważ często pojawiają się u niej zdobycze zamawiane ze Stanów (obawiam się, że kiedyś i mnie to czeka...póki co resztki zdrowego rozsądku mnie powstrzymują :P). Rzetelne recenzje i regularnie pojawiające się filmiki - polecam :)


A Wy co ostatnio odkryłyście nowego? Jestem ciekawa Waszych ulubieńców kręcących filmiki urodowe i/lub "świecowe", ale nie tylko :)

7 komentarzy :

 1. Nie znałam żadnego z tych kanałów, chętnie pooglądam w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzuciłam się na te o YC :D Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja rzadko kiedy oglądam tego typu kanały na YT. Jak już w ogóle, to częściej oglądam w TV.

  OdpowiedzUsuń
 4. joanna mnie irytuje sposobem mowienia takze nie ogladam, reszty nie znam :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam i lubię Pannę Joanne , fajne ma gadanie , miło się jej słucha ;)

  OdpowiedzUsuń